Jeszcze przed pierwszą wojną światową, w przewodniku po kąpieliskach niemieckich z 1908 roku, Ustkę rekomendowano jako miejscowość letniskową, wolną od plagi komarów. Spacery plażami i nadmorskimi duktami leśnymi miały oddziaływać kojąco na nerwy i leczyć np. schorzenia układu krążenia oraz płuc. Podstawowy, leczniczy walor Ustki, to położenie bezpośrednio nad otwartym morzem. Stwarza to idealne warunki dla talasoterapii. Ale morze i plaża nie są jedynym bogactwem kurortu. Współwystępuje tu wiele innych, specyficznych i bardzo korzystnych leczniczo czynników. W najnowszym odcinku “Opowieści na fali” Renata Czerczak (przewodnik miejski) opowiada o historii uzdrowiska prezezntując jego najważniejsze miejsca m.in. Zakład Przyrodoleczniczy, Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka czy tężnię solankową w Parku Usteckich Stoczniowców.

Za współpracę przy realizacji odcinka dziękujemy właścicielom Grand Lubicz Uzdrowiska Ustka oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych wszystkie odcinki na kanale YouTube miasta Ustka przygotowane są z napisami.

Gość odcinka: Renata Czerczak
Produkcja: Urząd Miasta Ustka (promocja@um.ustka.pl)
Realizacja video: forestmedia.com.pl