NATURA

Ustka Wschodnia cz.II

Zapraszamy na ostatni odcinek serii filmowej pn. Skarby Usteckiej Przyrody. W przedmiotowym odcinku prezentujemyy Państwu Ustkę Wschodnią. Kamila Gosztyła, rzecznik prasowy Nadleśnictwa w Ustce, pokaże i omówi wszystkie pomniki przyrody zlokalizowane po tej stronie miasta, opowie o naszych parkach oraz o zdrowotnych walorach lasu.

Ustka Wschodnia cz.I

Zapraszamy na kolejną podróż po przyrodniczych zakamarkach Ustki. Tym razem Kamila Gosztyła- rzecznik usteckiego Nadleśnictwa opowiada o skarbach przyrodniczych Ustki wschodniej.

Stawek Upiorów w Ustce

Zapraszamy na kolejny odcinek serii “Skarby Usteckiej Przyrody”. W przedmiotowym odcinku Kamila Gosztyła- pracownik Nadleśnictwa Ustka opowiada o tajemniczym Stawku Upiorów.

„Staw Seekenmoore– Stawek Upiorów” jest to świetne miejsce do odpoczynku, gdzie przygotowano stosowną infrastrukturę. Znajduje się tu nawet zadaszona wiata, w której można schronić się przed deszczem. Wokół zbiornika przebiega ścieżka, która częściowo prowadzi po drewnianych pomostach. Przed laty owiany złą sławą stawek, dziś to idealny cel pieszych lub rowerowych wypraw. Według opowieści pojawiały się tu duchy i zjawy, które tajemniczym światłem wabiły ludzi w ciemną głębię jeziora. Mroczna legenda mówi o zatopionej bryczce, w której zginął dziedzic wraz z rodziną.

Uroczysko cz.II

Dla większości wczasowiczów największe atrakcje Ustki to nadmorska lokalizacja, pięknie odrestaurowana rybacka starówka, uzdrowisko, czy najszersze plaże w Polsce. My do tej listy chcielibyśmy dodać tereny cenne przyrodniczo! Jednym z takich terenów niewątpliwie jest Uroczysko, zlokalizowane po zachodniej stronie Ustki. Jeśli chcecie się przekonać, że to miejsce warte odwiedzenia to zachęcamy do obejrzenia kolejnej części Skarbów Usteckiej Przyrody… a następnie koniecznie wybierzcie się w teren!

Uroczysko cz.I

Jeżeli ktoś chce nawdychać się zbawiennych dla zdrowia sosnowych olejków eterycznych, powinien zrobić sobie wycieczkę szlakiem Uroczysko. Wiedzie on przez nadmorski, rozciągający się po zachodniej stronie Ustki; między plażą a zabudową mieszkaniową. Miejscami trasa szlaku przebiega utwardzonymi alejkami, dzięki czemu teren nabiera przyjemnego charakteru leśno-parkowego. Podczas spaceru podziwiać można liczne strome wzgórza, jednak szlak prowadzi głównie u ich podnóża. Szlak Uroczysko zaczyna się po zachodniej stronie obrotowej pieszej kładki, która przebiega w porcie nad Słupią (przechodząc warto sprawdzić na tablicy informacyjnej godziny jej otwarcia).

Rezerwat Buczyna nad Słupią cz.II

Zapraszamy na dalszą część opowieści o rezerwacie przyrody Buczyna nad Słupią. Taką samą nazwę jak rezerwat nosi wytyczony tędy szlak. Warto go obejść, żeby zobaczyć różnorodne ekosystemy przyrodnicze zgrupowane na relatywnie niewielkim obszarze. Są tu grądy, olsy, łęgi, a także rozmaite typy lasów bukowych. To urocze miejsce znajduje się kilkanaście minut od centrum Ustki.

Rezerwat Buczyna nad Słupią cz.I

Zapraszamy na pierwszy odcinek serii filmowej pn. Skarby Usteckiej Przyrody. Przedmiotowy cykl powstał we współpracy Miasta Ustka z Nadleśnictwem Ustka. W tym roku zaplanowano 6 odcinków, które mają na celu przybliżyć atrakcje przyrodnicze naszego miasta, te znane jak i te jeszcze nieodkryte.

Jesień w Ustce

Magiczna, kolorowa a jednocześnie chłodna i deszczowa. Tymi słowami można łatwo i szybko opisać złotą polską jesień. Nad morzezm jesień jest wyjątkowa. To właśnie jesienią w powietrzu jest najwięcej jodu i olejków eterycznych. Jesień to czas spokoju i odpoczynku, to idealny moment na długie spacery brzegiem morza. Warto skorzystać z takiego spaceru, który można zakończyć w jednej z kilkunastu kawiarni i restauracji czynnych przez cały rok. Dostaniemy tu pyszną kawę czy grzane wino, które rozgrzeje nasze wychłodzone morzem ciało.

Sztorm – posezonowa atrakcja Ustki

Sztorm dla ludzi pracujących na morzu jest wielkim wyzwaniem i często wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. W razie prognozowanego sztormu, jednostki o mniejszej dzielności morskiej zwykle nie opuszczają portu, a te będące w morzu starają się znaleźć schronienie w porcie. Jednakże dla fanów mocnych wrażeń, fotografów czy kitesurferów sztorm to wielki magnes, który przyciąga nad Bałtyk, zwłaszcza jesienią i zimą.

Niesamowity zachód słońca

Zapraszamy na wyjątkowy zachód słońca zarejestrowany w sierpniu 2020 w Ustce. Usiądźcie wygodnie, najlepiej przed dużym ekranem, i zobaczcie to niesamowite zjawisko. Gwarantujemy, że po obejrzeniu tego filmu będziecie odprężeni i zrelaksowani… i koniecznie zapraszamy do Ustki aby obejrzeć taki zachód słońca na żywo.