Jarmark kwiatowy, występy artystyczne oraz uroczyste obchody. Miasto Ustka i Ośrodek Sportu i Rozwoju zaplanowały cztery dni atrakcji dla dzieci i dorosłych.       W tym roku Majówka zaplanowana jest od 29 kwietnia do 3 maja br. na terenie OSiR Ustka.

Akcent kwiatowy
Wszystkich miłośników sadzonek, kwiatów oraz ziół zapraszamy przez cztery dni od godz. 9:00 do 17:00 na Jarmark Kwiatowy. Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 20 wystawców z całej Polski. Zapraszamy na stoiska z domowymi ciastami, nalewkami, swojskimi wędlinami czy miodami. Po udanych zakupach dostępna będzie strefa gastronomiczna z napojami i gorącymi posiłkami. Udział w Majówce potwierdzili również wystawcy z rękodziełem, wyposażeniem domu czy zabawkami.
Podtrzymujemy tradycje
Dnia 2 maja br. o godz. 12:00 na placu przed Ratuszem zaplanowane są uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej. W programie: ceremonia podniesienia Flagi Narodowej z udziałem Kampanii Honorowej Garnizonu Ustka, okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Ustka. Natomiast o godz. 12:30 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu Harcerskiej Drużyny Artystycznej „Muszelki” i artystów z Klubu Garnizonowego Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.
Natomiast 3 maja br. o godz. 11:00 w Kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza w Przewłoce odbędzie się Nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz o godz. 12:00 uroczystość przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Przewłoce. W programie okolicznościowe przemówienie Wójt Gminy Ustka, Apel Pamięci Oręża Polskiego, salwa honorowa oraz złożenie wiązanek kwiatów.
Sportowa strona majówki
Tradycyjnie w przyjacielskim klimacie na boisku na terenie OSiR Ustka, 29 kwietnia br. o godz. 17:00, zagrają Oldboje Ustka z Gminą Ustka.
Ponad 600 uczestników z całej Polski przez dwa dni (30.04 i 01.05 br.) weźmie udział w Turnieju Posejdona. Wydarzenie rozegrane zostanie na boiskach piłkarskich na terenie OSiR Ustka.
Zachęcamy również do wspólnego kibicowania MKS Jantar Ustka, który rozegra dwa mecze – 3 maja br. o godz. 11:00 w Wojewódzkiej Lidze Juniorów oraz o godz. 17:00 w IV Lidze Seniorów: MKS Jantar Ustka – WKS Gryf Wejherowo.
Artystycznie i na wesoło
Na scenie organizator zaplanował koncerty lokalnych artystów. 29 kwietnia o godz. 13:00 wystąpi Ustecki Uniwersytet III Wieku. Natomiast 2 maja o godz. 17:00 młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Ustki, a o godz. 18:00 zaśpiewa Anna Chodyna. Natomiast Dom Kultury przygotował na wtorkowy wieczór ciekawą i oryginalną propozycję muzyczną – koncert „Obywatel Jazz” – Bolewski & Tubis grają Ciechowskiego. Koncert odbędzie się o godzinie 18.00, wstęp wolny. Majówka zakończy się 3 maja o godz. 19:00 koncertem zespołu Babiniec z Rowów (artyści z Gminy Ustka).
Nowością podczas Majówki jest zaplanowany na 30 kwietnia Piknik Hip-Hopowy. O godz. 12:00 na Young Sport i budynku technicznym rozpocznie się malowanie graffiti. O godz. 15:00 zaplanowany jest Turniej Koszykówki 3×3 oraz o godz. 19:00 koncert Trill Pem.
Organizatorem Majówki w Ustce jest Miasto Ustka oraz Ośrodek Sportu i Rozwoju Sp. z o.o.