Żagłówki na morzu Bałtyckim_regaty Ustka

Już od najbliższej soboty kolejne żeglarskie emocje. Zapraszamy do udziału w wyścigu o Błękitną Wstęgę Ustki oraz kibicowania Mistrzostwom Europy Juniorów.

Wspaniałe żeglarskie emocje nie mają końca! W niedzielę 30 lipca zakończyły się czterodniowe zmagania o Puchar PSKL, w których wzięło udział ponad 200 jachtów z klas ILCA 4, ILCA 6 i ILCA 7. To była niezwykle zacięta rywalizacja, która zapowiada jeszcze większe emocje podczas kolejnych dni regat Ustka Charlotta Sailing Days.
Druga część regat rozpocznie się w sobotę, 5 sierpnia, gdzie czekają nas emocjonujące zmagania o Błękitną Wstęgę Ustki oraz uroczyste otwarcie Mistrzostw Europy Juniorów malowniczą paradą ulicą Marynarki Polskiej w Ustce.
Przed Nami 10 dni pełnych sportowych emocji i pasji. W programie regat 5-15.08 znajdują się nie tylko Mistrzostwa Europy Juniorów i Masters klasy Europa, ale także wiele innych ciekawych wydarzeń, takich jak: Międzynarodowe Mistrzostwa PHCA-HC 14 i 16, Morskie Mistrzostwa klasy Top Cat, Puchar Polski klas: 505, Micro, Open Skiff.
Ustka Charlotta Sailing Days to okazja do śledzenia niezwykłych zmagań na wodzie oraz wsparcia utalentowanych żeglarzy. Serdecznie zachęcamy zarówno miłośników żeglarstwa, jak i mieszkańców Ustki oraz turystów do uczestnictwa w tym żeglarskim święcie.
Organizatorami regat jest Klub Żeglarski ProSport, Miasto Ustka oraz Dolina Charlotty Resort & SPA. Jednym z kluczowych partnerów wydarzenia jest PGE Baltica Sp. z o.o., który jako strategiczny sponsor znacząco przyczynił się do sukcesu i organizacji tych prestiżowych zawodów.

Więcej szczegółowych informacji na temat regat oraz programu imprez znajdziecie na stronie internetowej https://ucsdays.com/ oraz Facebooku https://www.facebook.com/UstkaCharlottaSailingDays

Informacja: ProSport