Już w najbliższy wtorek, 19 lipca o godz. 19:00 po raz kolejny będziemy mieli okazję posłuchać zróżnicowanego i atrakcyjnego repertuaru w wykonaniu cenionych artystów, a także odwiedzić jeden z najpiękniejszych kościołów regionu- ustecki kościół pw. Najświętszego Zbawiciela. Podczas najbliższego koncertu wystąpi ceniony organista i improwizator Patryk Podwojski wraz z małżonką, sopranistką Aleksandrą Podwojską.

Aleksandra Podwojska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej Stanisława Moniuszki w Gdańsku – specjalność śpiew solowy. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki dawnej i współczesnej. W 2019 r. debiutowała rolą Zefira w operze ,,Apollo i Hiacynt’’ Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Brała czynny udział w spektaklach operowych i projektach artystycznych realizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku takich jak m.in.: ,,Dydona i Eneasz’’ – Henry’ego Purcella (Akademia Muzyczna Gdańsk 2018), ,,Mała Msza’’ Gioacchino Rossiniego (Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie 2019) ,,Apollo i Hiacynt” Wolfganga Amadeusza Mozarta (Warszawska Opera Kameralna 2019). Na co dzień współpracuje z Fundacją Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego.

Patryk Podwojski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2015 roku pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku Oliwie, gdzie jest prezentatorem słynnych na całym świecie organów oliwskich. Podwojski koncertował w całej Polsce oraz na świecie. Artysta jest znakomitym improwizatorem – od kwietnia 2018 roku kontynuuje kolejne studia w klasie improwizacji organowej prof. Wolfganga Seifena na Universität der Künste w Berlinie. Jest założycielem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, a wstęp jest wolny.
W programie kompozycje m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Gioacchino Rossiniego oraz improwizacje.