Atrakcje - Gra questingowa w Ustce

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie “Zagubiona szajka Nadmorskiego Mikołajka”, grze questingowej, przygotowanej przez usteckich bibliotekarzy – pasjonatów gier.

Podążać będziemy szlakiem lokalnie chronionych gatunków fauny i flory. Celem gry jest odnalezienie i zebranie kompletu pięciu pieczęci z wizerunkiem przyjaciół mikołajka nadmorskiego. Do miejsc ich ukrycia doprowadzą rozwiązania zagadek i gier logicznych zamieszczonych na kartach do gry. Karty znaleźć można w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej 71. U celu podchodów na uczestników, którzy pochwalą się odnalezieniem niesfornych kumpli Mikołajka czekają niespodzianki – eko-prezenty. W grze przez cały okres wakacyjny może wziąć udział nieograniczona liczba osób – rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.
Jest to jedna z propozycji Biblioteki Miejskiej w Ustce w ramach projektu pn. Biblioteka – Naturalnie! W lipcu i sierpniu planowane są również eko-pikniki, na których wysłuchamy pięknych opowieści papierowego teatru Kamishibai i wykonamy ekologiczne pamiątki z Ustki. Projekt otrzymał dofinansowanie Fundacji Orlen. Zapraszamy do licznego udziału.

Informacja: Agnieszka Klimaszewska – Kargul, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Ustce