Bon turystyczny w Ustce

Przypominamy, że funkcjonuje już przygotowana przez Polską Organizację Turystyczną lista firm, u których za usługi można płacić bonem turystycznym.
Już ponad 100 podmiotów z Ustki dołączyło do oficjalnej listy przedsiębiorców, u których można płacić Polskim Bonem Turystycznym.

Za nocleg, imprezę turystyczną czy obóz można u nich zapłacić, wykorzystując przysługujące na dziecko 500 złotych z bonu. Możliwości jest dużo, bo wśród zarejestrowanych podmiotów znajdziemy zarówno hotele, jak i pokoje gościnne. Przedsiębiorcy mogą dołączać do listy przez cały czas trwania rządowego programu, czyli do marca 2022 roku. Z tego względu warto też na bieżąco śledzić możliwości wykorzystania świadczenia, aby mieć możliwie jak najszerszy wybór – lista podmiotów

Wszystkie formalności związane z Polskim Bonem Turystycznym są obsługiwane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Profil w PUE umożliwia skorzystanie z przysługującego bonu – to 500 złotych na dziecko, któremu przysługuje dodatek lub świadczenie „Rodzina 500+”. Dzieciom z niepełnosprawnością przysługuje też dodatkowe 500 złotych.

Wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące bonu można kierować na całodobową, oficjalną infolinię pod numerem telefonu: 22 112 21 11.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że bonu turystycznego nie można wymienić na gotówkę ani inne środki płatnicze.