USTKA CHARLOTTA ENDURO EXTREME

O WYDARZENIU

Ustka Charlotta Enduro Extreme

Ustka Charlotta Enduro Extreme to międzynarodowe zawody motocyklowe o charakterze ekstremalnego rajdu wytrzymałościowego – enduro. Jest to największa tego typu imprezy w północnej części Polski.
Zawody rozgrywane są w dwóch lokalizacjach: w Ustce odbywa się tzw. “Prolog” natomiast dzień później w Dolinie Charlotty zlokalizowanej 14 km od Ustki rozgrywany jest wyścig finałowy.
Wyścigi mają na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnie uzdolnionych zawodników z wszystkich dyscyplin Off – Road – zarówno Enduro , Cross Country jak i Trial. Uczestnicy muszą zmierzyć się z różnorakimi warunkami terenowymi zarówno naturalnymi jak i sztucznie przygotowanymi odcinkami ekstremalnymi.

Ustka Charlotta Enduro Extreme

Podczas „Prologu” w usteckim porcie zawodnicy kilkukrotnie pokonują odcinek nadmorskiej plaży oraz niezwykle wymagający odcinek stworzony z wszelakiej maści przeszkód sztucznych. Motocykle pokonują leżące pnie drzew, ogromne opony od maszyn budowlanych oraz ” Zmorę Ostatnich Edycji” – Ponad dwu metrowej średnicy rurę, którą należy pokonać przejeżdżając przez jej szczyt. Dla zawodników klasy “PRO” (Profesional ) przygotowywany jest dodatkowo odcinek biegnący poprzez kamienny falochron portowy. Ten odcinek jest wybitnie trudny do pokonania motocyklem, ścigają się tam będą najlepsi zawodnicy Europy i Świata. Prolog naszych zawodów jest niebywałym widowiskiem dla kibiców, zmagania zawodników można śledzić będąc bardzo blisko nich – czasem zaledwie metr od trasy.

Ustka Charlotta Enduro Extreme

Drugiego dnia rywalizacji uczestnicy przeniosą się do magicznej Doliny Charlotty koło Słupska. Odbywa się tam Wielki Finał – trzy godzinny walny wyścig wszystkich uczestników. Wyjątkowo widowiskowy start Trzystu zawodników jest niebywałą gratką dla publiczności. Zawodnicy walczą z własnymi słabościami na trasie która biegnie poprzez odcinki śródleśne oraz specjalne odcinki Super Enduro. Trasę o długości 12 kilometrów najlepsi zawodnicy pokonają ponad osiem razy, jest to wyjątkowa próba sił i charakterów.
W Ustka Charlotta Enduro Extreme uczestniczą zawodnicy z większości krajów Europu, we wcześniejszych edycjach gościliśmy zawodników z Rosji, Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Szwecji, Norwegii oraz z Republiki Południowej Afryki.

FILMY

GALERIA ZDJĘĆ

Edycja 2019

Edycja 2018