Ustka Charlotta Sailing Days 2020
Ustka Charlotta Sailing Days 2020

To już dzisiaj! Rusza najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski. Specjalne dla kibiców i wszystkich zainteresowanych regatami przygotowaliśmy podsumowanie informacji!

Regaty sportowe UstkaCharlottaSalingDays odbędą się w dniach 5-9 sierpnia 2020 roku w Ustce. Na liście zgłoszeń jest już ponad 140 załóg z 5 krajów: Polska, Niemcy, Irlandia, Czechy i Chorwacja. Impreza została podzielona na dwie części. W pierwszej części 5 i 6 sierpnia (środa i czwartek) na morzu zadebiutują klasy juniorskie:

Polish 420
Optimist
Polish O’pen Skiff Class Association
Laser Team Poland
PSKE Polskie Stowarzyszenie Klasy Europa

W drugiej części wydarzenia w dniach 7-9 sierpnia (piątek, sobota i niedziela) o tytuł Mistrza Polski będą walczyć:
Klasa 505 w Polsce
Flying Dutchman Class Poland
Hobie Cat Katamarany Polska

Start pierwszego każdego biegu planowany jest codziennie o godzinie 11:00. Zakończenie pierwszej części wydarzenia i rozdanie nagród odbędzie się na scenie głównej na promenadzie w dniu 6 sierpnia (czwartek) o godzinie 15:00. Na tej samej scenie będzie miało miejsce zakończenie Mistrzostw Polski 9 sierpnia (niedziela) o godzinie 15:00. Regaty będzie można oglądać z różnych miejsc:

– z plaży;
– na telebimie ustawionym na promenadzie w Ustce vis a vis sceny;
– w specjalnej strefie chillout na tarasie baru Sferique;
– z jachtu, który będzie wypływał na 1,5 h do strefy regat na wodę. Dzięki temu kibice będą mogli zobaczyć wyścigi też z bliska;

Zachęamy też do śledzenia transmisji live na fanpage Ustka na fali oraz na fanpage regat UstkaCharlottaSailingDays.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Ustka, Dolina Charlotty i Klub Żeglarski Pro Sport.