Ustka Charlotta Sailing Days zostały uznane Pomorskim Żeglarskim Wydarzeniem roku 2023, a ich organizator Klub Żeglarski ProSport wyróżniono nagrodą Najlepszy Pomorski Żeglarski Klub roku 2023.


Współorganizator regat Dolina Charlotty Resort & Spa reprezentowana przez Mirosława Wawrowskiego otrzymała tytuł Przyjaciela Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2023.
24 listopada 2023 r. Pomorski Związek Żeglarski (PoZŻ) ogłosił listę nagrodzonych za największe osiągnięcia żeglarskie mijającego sezonu żeglarskiego na Pomorzu. Uhonorowanie laureatów odbyło się podczas XV Pomorskiej Gali Żeglarskiej w historycznej sali „Nieba polskiego” w Gdańsku. Wśród niemal dwustu gości znaleźli się m. in. przedstawiciele samorządu pomorskiego na czele z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem oraz reprezentanci środowiska żeglarskiego, wśród których znalazł się również prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. Ustkę reprezentował burmistrz Jacek Maniszewski (Miasto jest współorganizatorem Ustka Charlotta Sailing Days) oraz przedstawiciele ProSportu Damian Wiercioch i Paweł Wiercioch.
– Siódmy rok działań naszego klubu okazał się wyjątkowy. To moment, w którym warto podkreślić, że wspólnie z zawodnikami naszego klubu, rodzicami oraz partnerami i sponsorami, poprawiliśmy wizerunek żeglarstwa w naszym regionie. Zachęciliśmy do żeglowania zarówno młodsze pokolenie, jak i dorosłych.
Te wyróżnienia są więc rezultatem naszego wspólnego zaangażowania i pracy – czytamy na stronie ProSportu.
Klub prowadzi zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży w usteckim porcie zachodnim. Tegoroczna edycja regat Ustka Charlotta Sailing Days była wyjątkowa. Przez 16 dni Ustka stała się stolicą żeglarskiej rywalizacji, łącząc żeglarzy z 11 krajów oraz ponad 540 uczestników i 470 jachtów reprezentujących różne klasy żeglarskie. Sukces wydarzenia był niewątpliwie efektem wspólnego wysiłku organizatorów, uczestników, sponsorów i partnerów, którzy przyczynili się do jego realizacji.
Gratulujemy Klubowi wspaniałych osiągnięć i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Ustka Charlotta Sailing Days!