W ostatnim czasie w naszym mieście wykonano szereg działań mających na celu przygotowanie infrastruktury, która będzie służyć zarówno mieszkańcom jak i przebywającym w Ustce gościom.


Najważniejsze z nich to:

Budowa tężni

Przygotowania miasta - Remonty ulic

W najbliższych dniach przeprowadzane będą testy instalacji solankowej, a otwarcie obiektu planowane jest na czerwiec br. Gotowa jest już główna drewniana konstrukcja nośna, a także dach i ściany boczne, wraz z tarniną i wyposażeniem. Zaplanowano automatyczną pracę tężni od godziny 8:00 do 22:00. Obiekt będzie czynny przez osiem miesięcy w roku z wymianą solanki co dwa miesiące. Będzie ona pozyskiwana z miejscowego złoża leczniczego.

Remonty ulic

Przygotowania miasta - Remonty ulic
Ustka pięknieje również dzięki kolejnym remontom ulic. W ostatnim czasie przyjazne i bezpieczne dla pieszych stają się ulice takie jak: Leśna, Jagiellońska, Mickiewicza oraz ulica Polna po zachodniej stronie miasta. Przebudowana zostanie również ulica Legionów oraz Grunwaldzka, gdzie zaprojektowano nowe miejsce przejść dla pieszych, które zostanie odpowiednio oznakowane. Planuje się także wydzielenie nowych miejsc parkingowych. Spacerowicze mogą również swobodnie korzystać z deptaka prowadzącego do portu i na molo, ponieważ remont promenady w pobliżu latarni morskiej został już ukończony i wygląda bardzo efektownie. W ramach inwestycji pojawiła się nowa, estetyczna kostka (przedsięwzięcie zostało wykonane przez Urząd Morski w Słupsku). Dzięki remontowi chodników estetyczniej i bezpieczniej jest również na ulicy Słupskiej.

Tablice przyrodnicze

Przygotowanie miasta do sezonu

Przy usteckich traktach pieszo – rowerowych można teraz sporo dowiedzieć się o nadmorskiej przyrodzie. A wszystko za sprawą nowych elementów małej architektury – właśnie zakończyły się prace związane z przygotowaniem i montażem tablic edukacyjno-informacyjnych. Tablice opisujące ekosystemy, faunę i florę spotkamy przy Trakcie Solidarności, Stawku Seekenmoor, plaży zachodniej oraz przy ulicach: Wczasowej, Rybackiej, Kościelniaka i Wilczej.

Wymiana lamp na energooszczędne

W trakcie realizacji jest projekt wymiany lamp oświetleniowych na energooszczędne wraz z komputerowym sterowaniem natężenia oświetlenia. Zakończenie przedsięwzięcia wymiany 760 lamp ulicznych planowane jest do 30 czerwca br., a uruchomienie komputerowego sterowania do 31 lipca br. Ta nowoczesna technologia pozwoli w sposób płynny sterować natężeniem oświetlenia lamp ulicznych i dostosowywać je do natężenia ruchu.

Budowa Węzła Integracyjnego

Przygotowanie miasta do sezonu

Budowa węzła integracyjnego – czyli remont budynku dworca kolejowego oraz budowa dworca autobusowego rozpoczęła się w 2019 roku i obecnie prace nadal trwają. W zakres zagospodarowania terenu dworca autobusowego wchodzi między innymi budowa pętli autobusowej z trzema zadaszonymi peronami, parkingiem dla autobusów i miejscami postojowymi dla samochodów osobowych. Na terenie węzła zamontowany zostanie automatyczny, elektroniczny system informacji dla podróżnych obejmujący informację wizualną i głosową dla ruchu kolejowego i autobusowego. Inwestycja zakończy się w 2021 roku.

Sezon zbliża się wielkimi krokami więc odświeżeniu został poddany również nasz ustecki witacz.

Do zobaczenia w Ustce!