W najbliższą sobotę zapraszamy Państwa na premierowy odcinek programu „Okrasa łamie przepisy”, który został zrealizowany w ostatnim tygodniu kwietnia w Ustce. Każdy z odcinków przedmiotowego programu jest dedykowany regionalnej lub historycznej specjalności. Każdy odcinek zaczyna się od przedstawienia „bohatera” – czasem jest to lokalny wyrób, czasem całe danie. Karol Okrasa pokazuje sposób wytworzenia oraz walory smakowe i zdrowotne produktu. Przy tej okazji prezentowany jest region i miejscowość. Gościem programu jest zwykle uznana gospodyni, wytwórca miejscowego przysmaku, autor przewodnika kulinarnego z regionalnymi przysmakami. Rozmawiając o miejscowej kuchni Karol i jego gość przyrządzają pierwszą potrawę, czyli coś prostego i szybkiego. Łatwy w wykonaniu przepis będzie miał szansę trafić na stałe do kulinarnego zestawu każdej gospodyni domowej.

Karol Okrasa pojawił się w naszym mieście na zaproszenie Urzędu Miasta. W trakcie swojego pobytu spacerował zrewitalizowaną Starą Osadą Rybacką, wybrał się w rejs kutrem oraz odbył inspirujące spotkanie z naszym miejscowym kronikarzem Marcinem Barnowskim.

Jeśli jesteście ciekawi jakie przepisy tym razem “złamał” Karol  koniecznie obejrzyjcie ustecki odcinek programu “Okrasa łamie przepisy”, który zostanie wyemitowany 15 maja (sobota) w TVP1 (godzina o godzinie 13.30). Mamy nadzieję, że zaprezentowane dania na stałe trafią do kart menu usteckich restauracji i lokali gastronomicznych.

Za pomoc przy realizacji programu dziękujemy Panu Marcinowi Barnowskiemu oraz załodze UST-24 na czele z szyprem Ryszardem Pilarczykiem.