Muzeum Bursztynu - nowa atrakcja w Ustce
Muzeum Bursztynu - nowa atrakcja w Ustce
Muzeum Bursztynu - nowa atrakcja w Ustce

Muzeum Bursztynu w Ustce otwarte zostało w czerwcu 2020 roku.  Zlokalizowane jest w centrum Ustki, przy ulicy Marynarki Polskiej.

Muzeum prezentuje sporą kolekcję różnorodnych bursztynów. Zobaczyć tu można okazy wyłowione z morza, znalezione na polach, bryłki morskie z pąklami, charakterystyczne okazy zwane kroplami czy tzw. “nadziaki”. Największa bryłka prezentowana w obiekcie waży aż 1776 gramów.

Zbiory prezentowane są na dziewięciu tematycznych salach. Wsród nich znajdziemy m.in. salę poświęconą inkluzji (zarówno zwierzęcej jak i roślinnej), salę kinową (gdzie prezentowany jest 20 minutowy film), bursztynowy las, salę z eksponatami użytkowymi czy taką gdzie zobaczyć można największe i najciekawsze okazy. Najmłodszym turystom najbardziej spodoba się zapewne sala warsztatowa, gdzie samodzielnie można spróbować obróbki bursztynu (dzieci samodzielnie szlifują i polerują bryłki jantaru). Bardzo ciekawie prezentują się zgromadzone tu eksponaty użytkowe np. różnego rodzaju wisiory, ozdoby, różańce, obrazy czy nawet fajki.

W trakcie zwiedzania dowiemy się m.in. jak sprawdzić autentyczność bursztynu, kiedy go szukać i jak go rozpoznać, jak wyglądała obróbka bursztynu kiedyś a jak się to robi dziś.

W muzealnym sklepiku można zaopatrzyć się w ciekawe pamiątki oraz wyroby z naturalnego bursztynu.

Mamy nadzieję, że nowe muzeum na dobre wpisze się na listę atrakcji Ustki i regionu.

Muzeum Bursztynu

Adres: Marynarki Polskiej 50
tel. 695512960

Ceny biletów: noramlny 18 zł, ulgowy 15 zł

Godziny otwarcia: w sezonie letnim, codziennie, 10:00-18:00