Koncert organowy w Ustce
koncert organowy w Ustce
Już w najbliższy wtorek, 29 czerwca o godz. 19:00, rozpocznie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w kościele pw. Zbawiciela w Ustce. Po raz kolejny, przez dwa letnie miesiące będziemy mieli okazję posłuchać zróżnicowanego i atrakcyjnego repertuaru w wykonaniu cenionych artystów, a także odwiedzić jeden z najpiękniejszych kościołów regionu.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się aż 9 koncertów. Oprócz uznanych artystów, takich jak prof. Andrzej Chorosiński czy Waldemar Krawiec, zaprezentują się wschodzące gwiazdy, m.in. Zuzanna Bator, Magdalena Maniewska, Agnieszka Banach czy znakomita organistka Ewelina Bachul-Cieńciała.
– Koncerty, ze względu na program koncertów i wspaniałość wnętrza cechuje znakomita atmosfera. To również okazja do posłuchania jednego z największych instrumentów Christiana Friedricha Völknera, historycznego organmistrza z Duninowa – mówi Zbigniew Gach, dyrektor artystyczny festiwalu. – W tym roku słuchacze koncertów po raz pierwszy będą mogli również wziąć udział w koncercie nadzwyczajnym, w ramach imprezy “Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce” podczas którego, wyjątkowo w piątek 16 lipca, wystąpi niezwykle utalentowana organistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Pani Ewelina Bachul-Cieńciała.
W programie koncertu inaugurującego Festiwal, podczas którego wystąpią solistka Opery Bałtyckiej, oboistka dr Magdalena Maniewska i organista Zbigniew Gach usłyszmy m.in. słynny Koncert d-moll Alessandro Marcello, Sonatę A-Dur op. 65 Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego czy rzadko wykonywane kompozycje Astora Piazzolli.
Podczas koncertów obowiązują przepisy wprowadzone w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w tym zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania ust i nosa). Festiwal potrwa do 17 sierpnia. Koncerty odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00. WSTĘP WOLNY.
Organizatorem festiwalu jest Miasto Ustka we współpracy z Parafią pw. Zbawiciela.