Sadzimy jabłonki, radościujemy i koncertujemy w Ustce.

Już 5 sierpnia w Ustce zagości wyjątkowy Festiwal polskich rytmów, smaków i zapachów – Jabłonki Swawole.

Tego dnia w Ustce obok morza rozszumią się także Jabłonie, a my damy się ponieść magii tańca i swawoli, celebrując wszystko to, co w Polsce najlepsze – piękną naturę, pyszne jedzenie i skłonność do nieskrępowanej zabawy. Będziemy jabłonkować, paradować i koncertować przy akompaniamencie najlepszych polskich wykonawców!
Podczas Festiwalu towarzyszyć będą nam niezwykłe wrażenia. Na gości czekają stoiska gastronomiczne, warsztaty rękodzieła, moc atrakcji dla dzieci i DJ-ska muzyka. Na promenadzie i na ulicach miasta odbędą się happeningi, a także parady bębniarzy.
W strefie koncertowej zagrają Natalia Szroeder, Faustyna Maciejczuk oraz IGNACY.
Jesteście gotowi na Swawole?

Wstęp na Festiwal jest oczywiście bezpłatny. Więcej o Jabłonkach oraz programie imprezy dowiecie się na: https://jablonki.com/
Partnerem Festiwalu Jabłonki Swawole jest miasto Ustka oraz firma Vortumnus.

Festiwal Jabłonki Swawole.
Jabłonki – tak w Polsce umownie nazywamy czas od początku maja, gdy zakwitają sady, aż do września, gdy drzewa uginają się pod ciężarem soczystych jabłek, doglądanych przez polskich, troskliwych sadowników. Podczas Jabłonek, przy muzyce i jedzeniu, celebrujemy to, co w Polsce najlepsze: naturę, piękno, polską kulturę i polskie smaki. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z jabłka zerwanego w polskim sadzie.

Będący punktem kulminacyjnym Jabłonek Food & Music Apple Festival, znany również jako Festiwal Jabłonki Swawole, to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2021 roku.

W 2021 roku Festiwal odbył się w Warszawie nad brzegiem Wisły. Na jego głównej scenie gościła m.in. Bitamina i Afromental, a dodatkowo ich występ uświetniły: performance “Legenda o Trzech Jabłonkach”, widowisko pirotechniczne oraz moc innych atrakcji, hulanek i swawoli, także kulinarnych.
Warto też wspomnieć o promujących Festiwal teledyskach nagranych przez The Dumplings i Bitaminę. Były to nowe aranżacje znanych polskich utworów „Kocham Cię, Kochanie moje” Manaam oraz absolutny klasyk „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Z biegiem czasu Jabłonki i związany z nimi Festiwal nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet kulturowego. Dziś Jabłonki jest to festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli.
W 2022 roku Festiwal odbył się w Toruniu, Giżycku oraz Sandomierzu. Najważniejszymi punktami imprez w plenerze były koncerty znanych gwiazd. Vito Bambino i Meek, Oh Why? to tylko niektóre z nich.

W roku 2023 Festiwal odbywa się pod hasłem upiększania Polski i sadzenia Jabłonek.
Organizatorzy Festiwalu, odwiedzili już Sandomierz, Mysłowice i Toruń. Oprócz Ustki, planują odwiedzić również Racibórz! Tym razem towarzyszyć będzie nam cover przeboju „Tylko mnie poproś do tańca” w wykonaniu Sary James i Igora Herbuta. Gwiazdy mogą zawitać także do Twojego miasta – sprawdź na https://jablonkujemy.pl/

Parkingi: bezpłatne parkingi znajdują się przy ulicy Słupskiej 8 oraz na terenie Transportowego Węzła Komunikacyjnego przy ulicy Dworcowej.

UWAGA:
– Z uwagi na wygrodzenie terenu pod imprezę masową na terenie Portu – 5 sierpnia ruch pieszy odbywać się będzie tylko wzdłuż kanału (lewa strona placu), prawa strona przy budynkach Straży Granicznej i Kapitanatu portu zostanie wyłączona z ruchu pieszego.

Zapraszamy!