Informacja dotycząca wydarzeń letnich.Drodzy mieszkańcy i turyści! W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła,

że świat stanął w obliczu globalnej pandemii. Rozpoczęliśmy wspólnie walkę z niewidzialnym wrogiem jakim jest koronawirus. Nasza codzienność od kilku tygodni to izolacja, środki ochrony osobistej i wiele obostrzeń. Dlatego nadrzędnym celem i obowiązkiem nas wszystkich jest wyjście z tej sytuacji obronną ręką.
Jest to trudny moment jeśli chodzi o ekonomię. Nasze miasto jak wiele nam podobnych, stanęło przed ciężkimi decyzjami, które musieliśmy podjąć. Mamy nadzieję, że te, które do tej pory poczyniliśmy w miarę możliwości pomogą naszej społeczności przetrwać ten ciężki okres. Niestety pomimo, że nasze miasto żyje z turystyki, podjęte działania nie mogły i jej ominąć.
Decyzja rządu wprowadzona 10 marca o zakazie organizacji imprez masowych w Polsce jest jak najbardziej zrozumiała. Do ostatniego momentu odwlekaliśmy podjęcie decyzji związanych z przebiegiem sezonu letniego 2020 w Ustce a co się z tym wiąże z organizacją imprez, które w przypadku naszego miasta są w większości masowe.
Informacja - wydarzenia letnie w Ustce

Od wielu miesięcy Wydział Promocji ciężko pracował nad wydarzeniami i ich nowymi odsłonami, zaplanowaliśmy nową lokalizację sceny, usprawniając przepływ komunikacyjny na promenadzie – wszystko z myślą o turystach, których z roku na rok coraz więcej przyjeżdża do Ustki. Niestety Covid-19 wymusił na nas podjęcie decyzji o przełożeniu imprez na rok 2021.Dołożyliśmy jednocześnie wszelkich starań, by imprezy w przyszłym roku odbyły się w niezmienionej formie. Odwołanie wydarzeń letnich jest też ciężkim ciosem z gospodarczego punktu widzenia dla całej branży turystycznej naszego miasta. Na organizacji wydarzeń letnich korzystają przecież hotelarze, restauracje, taksówkarze i sprzedawcy detaliczni. W tym miejscu podziękowania należą się sponsorom sezonu (Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka, Columbus Invest, Aerosol Service, Pierre Rene, Mistral Cafe, Hotel Jantar Ustka, Dagmor Ustka, Bunkry Bluchera, Dolina Charlotty, MOWI) którzy zgodnie podjęli decyzję, że w przyszłym roku nasza współpraca będzie kontynuowana. Informujemy o tym wszystkim z głębokim smutkiem, ale nasze zdrowie i życie jest wartością nadrzędną. W czasie pandemii, niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem na imprezach organizowanych w sezonie byłoby zbyt duże. Nie możemy do tego dopuścić.

Mamy nadzieję, że wspólnie przetrwamy ten czas w zdrowiu. Pamiętajmy, myjmy ręce, nośmy maski, zachowajmy bezpieczną odległość a wspólnie pokonamy wirusa.

Nowe terminy masowych imprez letnich:

– Grand Lubicz Festiwal Światła 9-10 lipca 2021

– Columbus Festiwal Wiatru 24 lipca 2021

– Sound of Gravity 31 lipca 2021

– Mistral Festiwal 6-7 sierpnia 2021

Jednocześnie informujemy, że w sezonie 2020 planujemy zorganizować następujące wydarzenia: bieg Formoza Challenge Ustka (26 lipca), regaty Ustka Charlotta Sailing Days (5-9 sierpnia) oraz Dożynki Rybne – Święto Miasta (14-15 sierpnia). Program będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi, na daną chwilę, zaleceniami bezpieczeństwa.

Ponadto na bieżąco będziemy podejmować decyzje o organizacji bezpłatnych wycieczek po mieście czy mniejszych wydarzeń (nie będących imprezami masowymi).