Mapa Grand Lubicz Festiwal Światła
Instalacja Świetlna ważki
I

Niespodzianka dla spragnionych letnich festiwali – 9 i 10 lipca (w pt. i sb. w godzinach 23.00-2.00) Ustka zamieni się w nadmorskie królestwo wypełnione światłem, kolorem i muzyką. W piątek 9 lipca wydarzenie otworzy pokaz magicznych instalacji świetlnych. 10 lipca festiwal wzbogacą animacje na budynkach portowych, iluminacje oraz przestrzenny pokaz światła.

Punkty festiwalowe rozmieszczone będą w najatrakcyjniejszych miejscach miasta: w okolicach Bulwaru Portowego, Promenady Nadmorskiej, a także falochronu.

Jakie instalacje czekają na turystów i mieszkańców?

W okolicach latarni morskiej wyrosną ogromne grzyby „Lumifungus”, które przeniosą was do magicznej puszczy pełnej tajemnic i niezwykłych doznań. Niczym Alicja w Krainie Czarów wejdźcie w nowy wymiar, w którym człowiek przestaje być gigantem.

Idąc wzdłuż promenady zatrzymajcie się na chwilę, aby podziwiać „Czasoprzestrzeń”. To rozświetlony tunel, który wprowadza w podróż w głąb siebie. Sami zdecydujecie, jak widzicie otaczający świat. Zabawa perspektywą sprawi, że z każdej strony instalacja zaprezentuje inny wymiar.

Niedaleko przekroczycie próg „Salonu Światła”. To niezwykłe abażury rozświetlające miejską przestrzeń. Ich ciepłe światło ogrzeje nawet w chłodniejszy lipcowy wieczór. Projekt nawiąże do konwencji znanych salonów minionego wieku, jednak w nietradycyjnej kompozycji. Atmosfera starodawnego wnętrza w nowoczesnej aranżacji tchnie ducha w rybacką starówkę.

Nieopodal „Kwiaty witrażowe” stworzą tajemniczy ogród, złożony z kolorowych elementów przypominających barwne szkiełka. Ukwiecą okolice promenady i wykreują prawdziwie mistyczną nadmorską polanę.

Zobaczycie także „Imagines”, czyli ogromne ważki, które odbędą nieprawdopodobnie długą podróż, by móc zatrzymać się tutaj na dłużej. Piękne i drapieżne owady będą unosić się bezszelestnie w pobliżu morskich fal. Skrzydlate istoty poszukują szczęścia i wyciszenia chociażby na kilka chwil.

Nie zapomnijcie odwiedzić instalacji „Playfield”. To przestrzenna rzeźba stworzona z błyszczących kul, które razem ułożą się w prawdziwe świetlne boisko mieniące się malunkami młodych artystów.

Nie tylko rzeźby świetlne, ale również animacje i iluminacje!

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23.00 – 2.00 na gości festiwalowych będą czekać nie tylko rzeźby świetlne i instalacje artystyczne, ale także niesamowite projekcje! Będzie można obejrzeć je na budynkach byłego Urzędu Celnego oraz na Kapitanacie.

Na fasadach wyświetlone zostaną malarskie opowieści z naturą w roli głównej. Ożywione kolorowymi obrazami ukażą piękne impresje oraz bogactwo świata mórz i oceanów. Żywe i dynamiczne animacje skomponowane z różnorodnych elementów połączą się w swobodnej ewolucji barw i kształtów.

Z promenady i plaży warto skierować wzrok w stronę pomnika Syrenki, tuż za nią pojawi się przestrzenny pokaz światła, który rozświetli Bałtyk i miasto.

Całość festiwalu dopełnią artystyczne iluminacje architektury i zieleni.

Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta Ustka  oraz Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka!

Dla osób korzystających z komunikacji publicznej zostały wprowadzone dodatkowe połączenia autobusowe przewoźnika Nord Express na trasie Ustka-Słupsk (odjazd z przystanku przy Placu Dąbrowskiego):
w nocy z 9 na 10 lipca godz.: 00:20, 01:20
w nocy z 10 na 11 lipca godz.: 00:20, 01:20 i 02:20