Formoza Challenge Ustka 2021 - wydarzenia biegowe

Ustka – biegowe wyzwanie komandosów Formozy 25 lipca!


25 lipca na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i na plaży zachodniej odbędzie się 4 edycja Formoza Challenge w Ustce. Bieg terenowy z przeszkodami sygnowany komandosami z elitarnej jednostki morskiej – Formoza zagości w naturalnym środowisku. Z nowymi przeszkodami i energią hasła „Nigdy nie zostawiamy swoich”- na listach jest już blisko 600 osób, zapisy są cały czas otwarte! Formoza Challenge to impreza dla wszystkich – tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, ale także dla zaprawionych w bojach wyjadaczy.

Zapisy na stronie www.formozachallenge.com

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z torem zaprojektowanym i przygotowanym przez morskich komandosów z Gdyni. Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Imprezy Formozy to okazja do zapoznania się ze sprzętem używanym przez operatorów, czy porozmawiania na stoisku promocyjnym z wojskowymi. To także impreza na której startują najmłodsi – format Kids zakłada możliwość startu już od 4 roku życia. Nie inaczej będzie tego lata w Ustce, gdzie Formoza gości już od 4 sezonów!

Bieg oparty jest o współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru.

– Uwielbiamy przyjeżdżać do Ustki, to naturalne środowisko dla ekipy Formozy – podkreśla Aleksander Rosa, organizator biegu. – Jesteśmy już po dwóch imprezach – w Kaliszu i w podpoznańskich Obornikach.  W tym sezonie mamy najwięcej przeszkód w historii, zbudujemy wyjątkowq trasę w Ustce – dodaje.

Imprezę wspiera miasto Ustka, liczne firmy lokalne oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. adm. J. Unruga. .

Zapisy TUTAJ: www.formozachallenge.com

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody
z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Poza tym: strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.