Formoza Challenge 2020
Formoza Challenge 2020
Formoza Challenge 2020
Formoza Challenge 2020
Formoza Challenge 2020
Formoza Challenge 2020

Formoza Challenge 2020 w Ustce to rozbudowane pakiety startowe oraz rywalizacja na najwyższym poziomie. Hasłem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”– to motto przyświeca zarówno organizatorom, jak i uczestnikom tej wyjątkowej imprezy.

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, w tym dla całych rodzin.

Formoza w Ustce to start w szczycie sezonu urlopowego i połączenie przyjemnego (czyli biegu) z pożytecznym (czyli urlopem). Formoza Ustka to możliwość startu na dystansie 5 lub 10 km, w drużynie lub samodzielnie. Organizatorzy nie zapominają oczywiście o najmłodszych komandosach – specjalnie dla nich rozwijany jest format Formoza Kids, dystanse 1 i 2 km – co oznacza bieg w asyście komandosów Formozy.

Formoza to jednostka morska, zatem w Ustce komandosi poczują się jak w domu. Należy liczyć na kąpiel zarówno w leśnych stawach, jak i oczywiście w morzu. Całość zakończy finisz na usteckiej plaży (przeniesiony z Bunktrów Bluchera ze względu na obecną sytuację epidemilogiczną). Będzie to wyjątkowy bieg w morskim otoczeniu z przeszkodami na plaży i w lesie. Zaś bliskość bunkrów i usteckich jednostek wojskowych zagwarantuje dodatkowe atrakcje ?

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru Formozy

FORMOZA CHALLENGE 2020 W USTCE- szczegóły

Dystanse: 5 km, 10 km.
26 lipca 2020
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Obecne także przeszkody wodne (pokonywanie zbiorników wodnych), strzelnice, przeszkody mentalne, wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

BARDZO WAŻNE

OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA DOTYCZĄCE OBOWIĄZUJĄCEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ I KONIECZNOŚCI ZACHOWANIA DYSTANSU SPOŁECZNEGO

Szanowni Państwo, impreza sportowa organizowana w Ustce, w dniu 26.07.2020 r. zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przedstawionymi przez Ministerstwo Sportu: https://www.gov.pl/web/sport/iv-etap—pytania-i-odpowiedzi.

 1. Impreza sportowa zostanie podzielona na wydarzenia oddzielone od siebie o godzinę (starty dystansów).
 2. Każde z wydarzeń zgromadzi nie więcej niż 300 osób, które dodatkowo będą puszczane seriami z odstępami pięciominutowymi po 15 osób.
 3. W przypadku imprezy sportowej w Ustce/ Formoza Challenge dostępne są następujące wydarzenia:

– Bieg LONG/ INDYWIDUALNIE

– Bieg LONG/ FORMOZA ULTRA CHALLENGE

– Bieg LONG/ FORMOZA TEAM CHALLENGE

– Bieg SHORT/ INDYWIDUALNIE

– Biegi DLA DZIECI (oddzielna trasa).

Dbając o bezpieczeństwo uczestników imprezy sportowej, Organizator będzie stosował się do wytycznych sanitarnych określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii tj.:

 1. Weryfikacja liczby osób uczestniczących w wydarzeniu sportowym,
 2. Dezynfekcja wszystkich przeszkód/ urządzeń mających bezpośredni kontakt z uczestnikami po każdym wydarzeniu,
 3. Przed każdym urządzeniem / przeszkodą dostępne będą środki dezynfekcji dla uczestników,
 4. Do dyspozycji uczestników będą żele dezynfekujące przy wejściu i wyjściu z obszaru organizacji imprezy,
 5. Uczestnicy imprezy ponadto będą zobligowani do używania rękawiczek,
 6. Dezynfekcji podlegać będą węzły sanitarne,
 7. Przeszkody będą dostosowane do możliwości pokonania samodzielnego, z zachowaniem dystansu społecznego,
 8. Po ukończeniu rywalizacji nie będzie zorganizowanego miasteczka dla zawodników, jak w dotychczasowych edycjach (tj. wspólny posiłek po zakończonej rywalizacji),
 9. Po zakończonej rywalizacji nie będzie wspólnego dekorowania / rozdania nagród – te będą wydawane indywidualnie po zakończeniu rywalizacji w biurze zawodów,
 10. Nastąpi rozdzielenie strefy startu i mety w celu ograniczenia kontaktu między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami.