Dofinansowanie dla Miasta Ustki

W ostatnich dniach rozstrzygnięte zostały tegoroczne konkursy na wsparcie inicjatyw wydawniczych oraz promocyjnych realizowanych przez członków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
W kategorii wydarzeń i imprez promocyjnych Komisja zdecydowała o przyznaniu dofinansowania w kwocie 6 tys. złotych dla Miasta Ustki na wydarzenie Dożynki Rybne – Święto Ustki. Jest to jedna z najważniejszych imprez w mieście, podczas której odbywają się pokazy kulinarne, warsztaty plastyczne, zabawy rybackie oraz jarmark dzieł rzemieślników i wyrobów rybnych.

W ramach  konkursu wydawniczego I miejsce i największe dofinansowanie w kwocie 5 tys. złotych otrzymała Agencja Rozwoju Gdyni na Gdyński Szlak Modernizmu cz. III. Tematyka opracowania obejmuje trzy nowo przygotowane trasy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu wraz z wybranymi, najważniejszymi obiektami. Na podium z tą samą kwotą dofinansowania – 4 tys. złotych znalazła się Lokalna Organizacja Turystyczna Serce Kaszub z wydawnictwem Wycieczki po gminach w Sercu Kaszub – pakiet ulotek oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Kaszuby Północne z ciekawym wydawnictwem Naturalna Norda – atlas przyrodniczy dla turysty. Oba wydawnictwa spełniają oczekiwania i potrzeby turystów przybywających do regionu. Na koniec komisja zdecydowała o przyznaniu 3 równorzędnych wyróżnień w kwocie 2,5 tys. złotych dla: Towarzystwa Przyjaciół Zabytków Pelplina, Sopockiej Organizacji Turystycznej i Lokalnej Organizacji Turystycznej Łeba- Błękitna Kraina.

Więcej o Dożynkach Rybnych: https://visit.ustka.pl/wydarzenia/dozynki-rybne/