23 lipca na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z finałem na plaży zachodniej odbędzie się już 6 edycja Formoza Challenge w Ustce. Bieg terenowy z przeszkodami sygnowany komandosami z elitarnej jednostki morskiej – Formoza, zagości w swoim naturalnym morskim środowisku.

Formoza Challenge to impreza dla wszystkich – tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, ale także dla zaprawionych w bojach wyjadaczy. Co najważniejsze – to impreza także dla najmłodszych, których w Ustce nie brakuje! To przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z torem zaprojektowanym i przygotowanym przez komandosów. Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie, gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze. Imprezy Formozy to okazja do zapoznania się ze sprzętem używanym przez operatorów, czy porozmawiania na stoisku promocyjnym z wojskowymi.

Bieg oparty jest o współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru. Imprezę wspiera miasto Ustka, Nadleśnictwo Ustka, liczne firmy lokalne oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. adm. J. Unruga.