Formoza Challenge 2020
Formoza Challenge Ustka 2021 - wydarzenia biegowe

24 lipca na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. adm. J. Unruga z finałem na plaży zachodniej odbędzie się już 5 edycja Formoza Challenge w Ustce. Bieg terenowy z przeszkodami sygnowany komandosami z elitarnej jednostki morskiej – Formoza, zagości w swoim naturalnym morskim środowisku. Jest to trzecia z czterech imprez cyklu FORMOZA CHALLENGE i zdecydowanie najbardziej wakacyjna. Oprócz zostania mistrzem wypoczynku, można także zostać mistrzem Formoza Challenge i pobiec na jednym z dwóch dystansów. Zapisy aktywne tylko do 20 lipca na stronie www.formozachallenge.com

Z nowymi przeszkodami i energią hasła „Nigdy nie zostawiamy swoich” zmierzy się spora grupa osób- na listach jest już ponad 700 uczestniczek i uczestników. Zapisy są cały czas otwarte! Formoza Challenge to impreza dla wszystkich – tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, ale także dla zaprawionych w bojach wyjadaczy. Co najważniejsze – to impreza także dla najmłodszych komandosów, których w USTCE nie brakuje!

Ta edycja będzie wyjątkowa także ze względu na kumulację wrażeń w Ustce w weekend 23-24 lipca. W tym czasie odbędzie się także COLUMBUS – festiwal wiatru. „Trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe. Częścią festiwalu są pokazy balonowe. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki. Na niebie pojawią się również pokazie dynamicznym maszyny wojskowe. Wojsko Polskie reprezentować będą statki powietrzne Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej: śmigłowce  Mi-14 i PZL W-3 Anakonda oraz para samolotów M-28 BryzaNa muzycznej scenie również będzie się działo. Koncertem wieczoru będzie natomiast regularny uczestnik projektu „Męskiego Grania” . zespół Ørganek !

Bieg z Formozą będzie doskonałym uzupełnieniem weekendu pełnego emocji w Ustce! Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z torem zaprojektowanym i przygotowanym przez morskich komandosów z Gdyni. Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Imprezy Formozy to okazja do zapoznania się ze sprzętem używanym przez operatorów, czy porozmawiania na stoisku promocyjnym z wojskowymi. To także impreza na której startują najmłodsi – format Kids zakłada możliwość startu już od 4 roku życia. Nie inaczej będzie tego lata w Ustce, gdzie Formoza gości już od 5 sezonów!

Bieg oparty jest o współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru. Imprezę wspiera miasto Ustka, Nadleśnictwo Ustka, liczne firmy lokalne oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. adm. J. Unruga.