Węzęł transportowy w Ustce
Dworzec w Ustce
Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Partnerami (w tym z Miastem Ustka) zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych, które zostaną uruchomione w połowie czerwca. Okazją do uruchomienia pociągów jest jeden z tzw. “długich weekendów”.
 
Dla naszych mieszkańców i przebywających w trakcie długiego weekendu w Ustce turystów, przygotowaliśmy przejazd specjalnym pociągiem turystycznym SYRENKA w sobotę 18 czerwca na trasie Ustka – Słupsk – Ustka, wg rozkładu jazdy:
 
Ustka 10:51 – Słupsk 11:06
Słupsk 11:52 – Ustka 12:16

W całej Polsce specjalne pociągi turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski, a przede wszystkim Pomorza Zachodniego i Pomorza. W trakcie podróży będzie także okazja dla sympatyków kolei do “zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim. Ciekawostką jest z pewnością fakt, że skład pociągu przemierzy trasę z Legnicy na Hel w większości po niezelektryfikowanych liniach kolejowych. Pociągi będą uruchomione przy użyciu składu pociągu z lat 70. i 80. XX wieku z lokomotywą spalinową.
Do realizacji wszystkich powyższych pociągów zaplanowano skład historycznego pociągu zestawionego z zabytkowego taboru Turystyki Kolejowej TurKol.pl, a także przewoźnika prywatnego. Wagony będą w historycznych barwach (oliwkowe). Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez lokomotywę spalinową serii SU42 lub SM42 – w barwach firmowych przewoźnika lub historycznych, tradycyjnych zielonych – w zależności od możliwości pozyskania lokomotywy w barwach historycznych.
Pociąg będzie zestawiony z historycznych, pasażerskich wagonów przedziałowych 1 oraz 2 klasy zabytkowych, a także zabytkowego wagonu barowego WARS.
Pociąg SYRENKA 18 czerwca nie jest publicznie ogłoszony.
Bilety na przejazd w dniu 18 czerwca dostępne będą nieodpłatnie od jutra (15.06) w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej 71.
 
Ilość biletów ograniczona! (bilety wydawane będą wg. zasady: jeden bilet dla jednej osoby)
 
Osoby, którym nie uda się zdobyć darmowego biletu, będą mogły dokonać zakupu u kierownika pociągu.
#ustkanafali #ustka #mistrzwypoczynku #kolej #pociąg #turystyka