We wtorki na organach Voelknera w kościele Zbawiciela w Ustce odbywają się koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
 
W lipcu i w sierpniu we wtorkowe wieczory odbywają się koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Ustka 2021. 20 lipca na tamtejszych organach Voelknera zagra Waldemar Krawiec z Zabrza. 
Waldemar Krawiec jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie słynnego profesora Juliana Gembalskiego. Solista uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, jest laureatem licznych konkursów organowych, a także cenionym pedagogiem. Jest również członkiem diecezjalnej komisji odbioru organów w Diecezji Gliwickiej oraz komisji redakcyjnej „Chorału Opolskiego”. 

Artysta to także pomysłodawca i dyrektor artystyczny Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. księdza Antoniego Chlondowskiego oraz badacz i popularyzator muzyki organowej kompozytorów śląskich. 

Waldemar Krawiec jest współzałożycielem Fundacji „Organo Pleno”. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, a wstęp jest wolny. W programie kompozycje m.in. dawna muzyka polska, w tym kompozycje Adama z Wągrowca, Giovanniego Battisty Martiniego, Johanna Sebastiana Bacha i Theodore Dubois.

Festiwal organizowany jest przez Miasto Ustka we współpracy z Parafią pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce. Podczas koncertów obowiązują przepisy wprowadzone w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w tym zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania ust i nosa).