“Zapomniany doktor Katzenellenbogen i jego zasługi” – to tytuł kolejnego podcastu na temat naszego miasta i jego najbliższych okolic.

Słuchając tej audycji, dowiadujemy się, że był to człowiek, który wychodził z założenia, że skoro na tych terenach nie ma jeszcze uzdrowiska, to należy je stworzyć i spowodować, aby stało się jak najszerzej znane. Swoją działalnością przyczynił się on do rozwoju Ustki w tym właśnie kierunku.
Tak jak przy poprzednich produkcjach do współpracy przy tworzeniu tej publikacji Urząd Miasta zaprosił dwóch pasjonatów naszego regionu: Marcina Barnowskiego – dziennikarza, historyka, autora wielu publikacji o Ustce oraz Piotra Głowackiego – dziennikarza radiowego, który wielokrotnie w swoich audycjach podejmował wątki związane z historią regionu.
Podcast został odpowiednio udźwiękowiony, tak aby słuchacze „przenieśli się” do czasów starej osady rybackiej. Poruszono w nim historię, którą udało się odtworzyć dzięki odnalezieniu i skojarzeniu ze sobą wzmianek porozrzucanych w różnych miejscach takich jak stare wydawnictwa, kroniki i gazety.

Już niebawem ukażą się kolejne produkcje:
– „Panowie na lewo, panie na prawo. Dyskretny urok dawnych usteckich kąpielisk (dawne regulaminy kąpielowe)”.
– „Byle była wieś spokojna… O tym, jak wielkie wojny odczuwane były w dawnej Ustce”.
– “Korabka”. Nazwa symbolizująca tragedię usteckiego burmistrza Augusta Ziemanna”.
– „Ustecki cmentarz i związane z nim ciekawostki”.
– „Z papugą na ramieniu. O dawnych usteckich burmistrzach”.
– „Śledztwo w sprawie symbolicznego znaleziska. Historia nagrobka pani “Nienawiść” z usteckiego cmentarza, który po wojnie służył w Ustce jako podziemna pokrywa kanalizacyjna”.

Wszystkie poprzednie audycje dostępne są w zakładce PODCASTY.

Miłego słuchania!