Ustka to stała i rozpoznawalna lokalizacja, w której rokrocznie odbywa się impreza biegowa sygnowana logiem i zaangażowaniem Jednostki Wojskowej Formoza. Nie inaczej będzie w roku 2021 z nowymi przeszkodami i energią hasła „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Formoza Challenge to impreza dla wszystkich – tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, ale także dla zaprawionych w bojach wyjadaczy. Organizatorzy przygotowali formaty dla każdego.
Wydarzenie w Ustce odbędzie się 25 lipca, ale zapisy ruszyły już teraz: na stronie www.formozachallenge.com.
Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z torem zaprojektowanym i przygotowanym przez morskich komandosów z Gdyni. Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Imprezy Formozy to okazja do zapoznania się ze sprzętem używanym przez operatorów, czy porozmawiania na stoisku promocyjnym z wojskowymi. To także impreza na której startują najmłodsi – format Kids zakłada możliwość startu już od 4 roku życia.
Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru.
– Sezonem 2020 udowodniliśmy, że możemy bezpiecznie zrobić nasze imprezy – charakter Formozy (starty w falach, ograniczona ilość osób na torze) pozwolił na spełnienie wszystkich wymogów sanitarnych – podkreśla Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora. – Jesteśmy pewni, że w oparciu o obowiązujące obostrzenia przeprowadzimy także imprezy w nadchodzącym sezonie – dodaje.
Imprezę wspiera miasto Ustka, liczne firmy lokalne oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. adm. J. Unruga. .
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Poza tym: strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.