COLUMBUS FESTIWAL WIATRU

O FESTIWALU

Podniebna impreza nad wodą z roku na rok nabiera rozmachu. Impreza ta otrzymała Nagrodę Główną Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Wydarzenie Roku”!

Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki.

W trakcie edycji 2021 swoje umiejętności zaprezentują m.in.:
– akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team,
– Artur Kielak- polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
– lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborner”,
– najlepsi polscy skoczkowie spadochronowi z grupy Sky Magic S3 WAT,
– piloci samolotów ultralekkich Virus,
– piloci motolotni i wiatrakowców,
– śmigłowce „Zonda”.

Odbędzie się także pokaz balonu na ogrzane powietrze w kształcie sterowca oraz pokaz motoparalotniowej kadry narodowej.

Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie koncert orkiestry symfonicznej „na palniki” z udziałem 4 balonów na ogrzane powietrze.

Publiczność rozgrzeje zespół Etna Kontrabande, a muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie zespół Łąki Łan. (Warto podkreślić, że zespół Łąki Łan został nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Najlepszy Album Alternatywny”).

FILMY

GALERIA ZDJĘĆ

Edycja 2019

Edycja 2018

Sprawdź aktualne wydarzenia
Zobacz inne wydarzenia cykliczne