sierpień, 2020

śr05augCały dzieńniedz09PolecaneUstka Charlotta Sailing Days(Cały dzień) Ustka, 76-270 Ustka

Szczegóły wydarzenia

W tym roku żagle w Ustce będą ponownie na fali! W dniach 5-9 sierpnia odbędzie się druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days. To najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. W poprzednim roku w zawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach. W trakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi (10), choć warunki pogodowe – wiatr o prędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

W tym roku regaty w Ustce będą jeszcze bardziej widowiskowe, dzięki poszerzeniu ich o dodatkowe kategorie! Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutują juniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser i Europa. W drugiej części wystartują, tak jak w poprzednim roku, katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 i Latający Holender. Dla tych klas regaty będą miały rangę Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy będą ścigać się o punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i sprawdzą swoje umiejętności na pełnym morzu przed startem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Wszystkich zainteresowanych regatami Ustka Charlotta Sailing Days zapraszamy do zapisów dostępnych na stronie www.ucsdays.com. Zachęcamy też do obserwowania kulisów wydarzenia na Fanpage Ustka Charlotta Sailing Days.

Pierwsza edycja regat w Ustce udowodniła, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do tego typu zawodów sportowych, dlatego podjęto decyzję o realizacji drugiej edycji w tym roku. „Zeszłoroczne regaty w Ustce były pierwszymi zawodami na Środkowym Wybrzeżu o randze Mistrzostw Polski w tej kategorii żeglarskiej. Tym bardziej cieszy nas frekwencja i pozytywne opinie. Okazuje się, że żeglarze i kibice docenili nie tylko odpowiednią infrastrukturę oraz dostęp do otwartego morza. Duże znaczenie miały też dodatkowe udogodnienia, takie jak: rozbudowana baza noclegowa blisko portu, najpiękniejsze w Polsce piaszczyste plaże, nadmorskie restauracje oraz szeroka oferta atrakcji, z których uczestnicy i ich rodziny korzystali podczas pobytu w Ustce. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Ustka Charlotta Sailing Days weźmie udział jeszcze więcej miłośników żeglarstwa.” – mówi Jacek Graczyk Burmistrz Miasta Ustka. Organizatorzy i sponsorzy liczą, że ta inicjatywa spopularyzuje żeglarstwo w Ustce.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Ustka, Dolina Charlotty i Klub Żeglarski Pro Sport.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Ustka.

Termin

sierpień 5 (środa) - 9 (Niedziela)

Lokalizacja

Ustka

76-270 Ustka

Organizator

Urząd MiastaUrząd Miasta Ustka

Przejdź do góry