lipiec, 2021

sob03julCały dzieńniedz04Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych 2021(Cały dzień)

Szczegóły wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie pod nazwą “FURA” (Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych).
W programie:
Żywe rzeźby (3 i 4 lipca) a wśród nich m.in.:
– Mechaniczna kobieta (Złożona ze skomplikowanych, współpracujących ze sobą elementów. Osadzona w świecie powtarzalnych gestów. Bardziej podobna do maszyny niż do człowieka.
Pod wytworzonymi przez siebie mechanizmami ukryła swą wrażliwość. Czy podejmie ryzyko, by się otworzyć i wyjść Tobie na spotkanie? A czy Ty się odważysz?) “Mechaniczna Kobieta” prezentowana była podczas międzynarodowych festiwali żywych rzeźb m.in “UFO” (Szamotuły, Polska), “Beeldig Lommel” Belgia, “Rehovot International Live Statues Festival” (Izrael), “Statues en Marche” (Belgia).
– Bubble Fairies (Wyczarują dla was tysiące kolorowych, mydlanych baniek, towarzyszy im wielki pająk, kości oraz dziwne rekwizyty)
– Bizarre Queen (Dostojna, nieco szalona dama… Gdy zauważy w tłumie interesującego mężczyznę, za wszelką cenę próbuje go uwieść, nakłonić do niewinnego całusa, co staje się przyczyną wielu zabawnych sytuacji.)
– Monsieur Pompette (Zabawna, rozbrajająca postać dżentelmena z minionej epoki. To urodzony amant i niepoprawny kobieciarz, a jego ulubioną rozrywką jest łowienie z publiczności kolejnych wybranek serca, które na różne sposoby próbuje uwieść i nakłonić do całusa.)
Happeningi teatralne:
– Motyle (3 lipca) w wykonaniu Teatru Akt (Nieudolny łowca motyli próbuje złapać ciekawe okazy do swej kolekcji. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości, Motyle – Elfy nie są jednak łatwą zdobyczą. Działanie improwizowane i w stałym kontakcie ze zmieniającą się widownią, która stara się pomóc którejś ze stron.)
– FU-Turyści ( 4 lipca) w wykonaniu Teatru Akt (Wędrowcy spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Hałaśliwi, nieustannie ciekawi nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w przestrzeni ulicznej. W swoje działania wciągają Ziemian, wzbudzając zdziwienie, bojaźń, czasem radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny.)
– Żywa zieleń (3 i 4 lipca) (Zapraszamy do zanurzenia się w sekretny świat roślin… Daj się zaintrygować nieśmiałemu Makowi, pozwól zabawnemu Skrzypowi chować się w Twoim cieniu, poczuj szybsze bicie serca pod wpływem Naparstnicy i nie daj się opleść Kolczurce Klapowanej.)
Parada cyrkowa (3 lipca) w wykonaniu grupy FUNimki (Cyrkowa orkiestra zachęca do wspólnej zabawy. Wchodząc w interakcje z przechodniami, wprowadza ich w radosny, cyrkowy klimat)

Prosimy o śledzenie wydarzenia, gdzie będziemy informować o wszelkich aktualnościach.

Termin

lipiec 3 (Sobota) - 4 (Niedziela)

Organizator

Urząd MiastaUrząd Miasta Ustka

Przejdź do góry