lipiec, 2023

sob01jul22:30niedz02(jul 2)02:00Grand Lubicz Festiwal Światła 202322:30 - 02:00 (2)

Szczegóły wydarzenia

Ustka zamieni się w nadmorskie królestwo wypełnione światłem, obrazem, kolorem, muzyką i pozytywną energią. Będzie to już czwarta edycja świetlnej przygody usteckiej.

Gdy nadejdzie wieczór, Ustkę wzbogaci gra koloru i światła. W tym roku zaplanowaliśmy dla Was cztery przystanki audio-wizualne z muzyką na żywo. Na jednym z nich zagra DJ Brave!
Ustka stanie się miejscem wyjątkowym, zaczarują Was animacje na budynkach portowych, przestrzenne instalacje artystyczne, iluminacje architektury i zieleni oraz muzyczne atrakcje.
Punkty festiwalowe rozmieszczone będą w najatrakcyjniejszych miejscach miasta: w okolicach Bulwaru Portowego, latarni morskiej, Promenady Nadmorskiej, a także Parku Uzdrowiskowego przy promenadzie.

Animacje na budynkach – gdzie szukać?
W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 22:30 – 2:00 na gości festiwalowych będą czekały nie tylko świetlne instalacje artystyczne, ale także niesamowita projekcja artystyczna – animacja wielkoformatowa!
Będzie ją można obejrzeć na budynku Kapitanatu. Od godziny 22:30 do 2:00 w nocy, na fasadach budynków portowych wyświetlone zostaną malarskie opowieści z naturą w roli głównej, przedstawiające piękne impresje oraz bogactwo świata wód.
Żywe i dynamiczne animacje skomponowane z różnorodnych elementów połączą się w swobodnej ewolucji barw i kształtów, dopełnione dedykowaną dla nich muzyką.

Nie tylko animacje, ale również rzeźby świetlne i iluminacje!
Festiwal światła to również moc kolorowych iluminacji świetlnych. Panorama Ustki zostanie zalana światłem i wprowadzi miasto w magiczną noc, pełną świecących niespodzianek i nietuzinkowych wrażeń. Światło doda uroku i podkreśli historyczny charakter miejsca, jakim jest Zaułek Kapitański, a pobrzeże portowe ożywi nie tylko światłem, ale też dynamiką.

Festiwal to również instalacje artystyczne.
W tym roku będzie można je podziwiać na Skwerze Jana Pawła II, na promenadzie i Parku Zdrojowym przy promenadzie.
W scenerii nadmorskich drzew spotkacie postać, która podejmie próbę uwolnienia się z bardzo dużej ilości sznurków mocujących ją do drzewa. Instalacja jest refleksją na temat próby ucieczki człowieka od natury, z którą jest nierozerwalnie połączony.
Artystyczne instalacje przestrzenne zbudują w Ustce magiczną krainę wypełnioną sztuką, światłem i muzyką, zachęcając przechodniów do utrwalania na fotografiach nowego obrazu Ustki. Nabrzeże rozbłyśnie wiązkami lamp, gdzie połączony z muzyką pokaz świetlny budujący wachlarz ponad horyzontem, odmieni panoramę Bałtyku.

Rzędy lamp wiązkowych, skierują się w stronę nieba, by zachwycić Was magią światła i dźwięku.
Na promenadzie zatrzyma was instalacja „W chmurach”. Ulotność chwil zamknięta w delikatnej formie instalacji świetlnej połączonej ze sceną muzyczną. Przestrzeń oparta na mocy kontrastów, w której efemeryczne balony unoszą się nad industrialną konstrukcją, poruszając się delikatnie na wietrze. Muzykę na żywo zapewni DJ Brave.

A to nie koniec atrakcji. Będą jeszcze kolejne ciekawe ekspozycje świetlne, ale żeby je odkryć, koniecznie trzeba przyjść na festiwal światła.
Jako, że w Ustce mamy piękne plaże, warto również w nocy wejść na plażę i pokołysać się w rytm dynamicznej iluminacji.
Zapraszamy serdecznie!

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta Ustka i Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka

Patronem medialnym wydarzenia jest RMF MAXXX

Impreza została objęta patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Starosty Słupskiego

Sponsor Tytularny: Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka

Sponsorzy: Pierre ReneHotel JantarSzerokie Wody Sea&Sand

Partner medyczny: Avenir

Partner Sezonu: Zarząd PortuColumbus UstkaAerosol Servis

Parkingi: bezpłatne parkingi znajdują się przy ulicy Słupskiej 8 oraz na terenie Transportowego Węzła Komunikacyjnego przy ulicy Dworcowej.

Termin

1 (Sobota) 22:30 - 2 (Niedziela) 02:00

Przejdź do góry