lipiec, 2022

sob09julCały dzieńGrand Lubicz Festiwal Światła 2022(Cały dzień: sobota)

Szczegóły wydarzenia

Ustka zamieni się w nadmorskie królestwo wypełnione światłem, obrazem, kolorem, muzyką i pozytywną energią. Będzie to już trzecia edycja świetlnej przygody usteckiej.

W sobotę wydarzenie otworzy niezwykle dynamiczny i energetyzujący koncert na plaży w wykonaniu dwóch niesamowitych DJ’ów. Jako pierwszy zagra specjalizujący się w muzyce tanecznej Brave. Z pewnością nie zabraknie takich hitów jak Flames of love czy I just called to say I love you. Po nim wystąpi wykonawca, którego nie trzeba przedstawiać Gromee. Jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. Wielokrotnie gościł na scenie Sunrise Festivalu, najpopularniejszym w Centralnej i Wschodniej Europie festiwalu muzyki klubowej.

A gdy tylko nadejdzie wieczór, Ustkę wzbogaci gra koloru i światła.

Nasze miasto stanie się miejscem wyjątkowym, zaczarują was animacje na budynkach portowych, przestrzenne instalacje artystyczne, iluminacje architektury i zieleni oraz muzyczne atrakcje.

Punkty festiwalowe rozmieszczone będą w najatrakcyjniejszych miejscach miasta: w okolicach Bulwaru Portowego, latarni morskiej, Promenady Nadmorskiej, a także Parku Uzdrowiskowego przy promenadzie.

Animacje na budynkach – gdzie szukać?

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23:00 – 2:00 na gości festiwalowych będą czekały nie tylko rzeźby świetlne i instalacje artystyczne, ale także niesamowite projekcje artystyczne – animacje wielkoformatowe! Będzie można obejrzeć je na budynku byłego Urzędu Celnego oraz na Kapitanacie. Od godziny 22:00 do 2:00 w nocy, na ich fasadach wyświetlone zostaną malarskie opowieści z naturą w roli głównej, przedstawiające piękne impresje oraz bogactwo świata wód. Żywe i dynamiczne animacje skomponowane z różnorodnych elementów połączą się w swobodnej ewolucji barw i kształtów, dopełnione dedykowaną dla nich muzyką.

Nie tylko animacje, ale również rzeźby świetlne i iluminacje!

Festiwal światła to również moc kolorowych iluminacji świetlnych. Panorama Ustki zostanie zalana światłem i wprowadzi miasto w magiczną noc, pełną świecących niespodzianek i nietuzinkowych wrażeń. Światło doda uroku i podkreśli historyczny charakter miejsca, jakim jest Zaułek Kapitański a pobrzeże portowe ożywi nie tylko światłem ale też dynamiką.

Festiwal to również animacje artystyczne. W tym roku będzie można je podziwiać w okolicach Latarni morskiej, na promenadzie i Parku Zdrojowym przy promenadzie.

W okolicach latarni morskiej zagości olbrzymi, magiczny kot, który przeniesie was do bajki, pełnej niezwykłych doznań. Poczujcie nowy wymiar, w którym człowiek przestaje być gigantem. Ale warto poszukać również małych kociąt. Będą oblegały drzewa w parku Zdrojowym.
Myślicie, że się w końcu znajdą? Zobaczymy już 9 lipca.

A kotki nie będą w parku same. Obok zagości artysta, bawiący się doskonale muzyką i obrazem.

Na promenadzie zatrzyma was „Deszczowa piosenka”. To instalacja złożona z dziesiątków parasoli, czasem bardzo potrzebnych w naszym nadmorskim kurorcie. Tym razem rozświetlone, będą falowały w rytm wakacyjnej muzyki i ochraniały was od wiatru, zachęcając do wspólnej zabawy. Odbijające się w nich ciepłe światło ogrzeje nawet chłodniejszy lipcowy wieczór.

A to nie koniec atrakcji. Będą jeszcze kolejne ciekawe ekspozycje świetlne, ale żeby je odkryć, koniecznie trzeba przyjść na festiwal światła.

Jako, że w Ustce mamy piękne plaże, warto również w nocy wejść na plażę i pokołysać się w rytm dynamicznej iluminacji.

Na wydarzenie zapraszają: Miasto Ustka i Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka. Patronem medialnym wydarzenia jest RMF Maxx.

Impreza została objęta patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Starosty Słupskiego. Partnerem strategicznym została Fundacja State of Poland.

Prosimy o śledzenie wydarzenia, gdzie będziemy informować o wszelkich aktualnościach.

Termin

Cały dzień (Sobota)

Przejdź do góry