lipiec, 2021

pt09jul(jul 9)23:00sob10(jul 10)02:00PolecaneGrand Lubicz Festiwal Światła 202123:00 - 02:00 (10) Ustka, 76-270 Ustka

Szczegóły wydarzenia

Niespodzianka dla spragnionych letnich festiwali – 9 (w godzinach: 23:00-2:00) i 10 (w godzinach: 23:00-2:00) lipca Ustka zamieni się w nadmorskie królestwo wypełnione światłem, kolorem i muzyką. W piątek 9 lipca wydarzenie otworzy pokaz magicznych instalacji świetlnych. 10 lipca festiwal wzbogacą animacje na budynkach portowych, iluminacje oraz przestrzenny pokaz światła.
Punkty festiwalowe rozmieszczone będą w najatrakcyjniejszych miejscach miasta: w okolicach Bulwaru Portowego, Promenady Nadmorskiej, a także falochronu.

Jakie instalacje czekają na turystów i mieszkańców?
W okolicach latarni morskiej wyrosną ogromne grzyby „Lumifungus”, które przeniosą was do magicznej puszczy pełnej tajemnic i niezwykłych doznań. Niczym Alicja w Krainie Czarów wejdźcie w nowy wymiar, w którym człowiek przestaje być gigantem.
Idąc wzdłuż promenady zatrzymajcie się na chwilę, aby podziwiać „Czasoprzestrzeń”. To rozświetlony tunel, który wprowadza w podróż w głąb siebie. Sami zdecydujecie, jak widzicie otaczający świat. Zabawa perspektywą sprawi, że z każdej strony instalacja zaprezentuje inny wymiar.
Niedaleko przekroczycie próg „Salonu Światła”. To niezwykłe abażury rozświetlające miejską przestrzeń. Ich ciepłe światło ogrzeje nawet w chłodniejszy lipcowy wieczór. Projekt nawiąże do konwencji znanych salonów minionego wieku, jednak w nietradycyjnej kompozycji. Atmosfera starodawnego wnętrza w nowoczesnej aranżacji tchnie ducha w rybacką starówkę.
Nieopodal „Kwiaty witrażowe” stworzą tajemniczy ogród, złożony z kolorowych elementów przypominających barwne szkiełka. Ukwiecą okolice promenady i wykreują prawdziwie mistyczną nadmorską polanę.
Zobaczycie także „Imagines”, czyli ogromne ważki, które odbędą nieprawdopodobnie długą podróż, by móc zatrzymać się tutaj na dłużej. Piękne i drapieżne owady będą unosić się bezszelestnie w pobliżu morskich fal. Skrzydlate istoty poszukują szczęścia i wyciszenia chociażby na kilka chwil.
Nie zapomnijcie odwiedzić instalacji „Playfield”. To przestrzenna rzeźba stworzona z błyszczących kul, które razem ułożą się w prawdziwe świetlne boisko mieniące się malunkami młodych artystów.

Nie tylko rzeźby świetlne, ale również animacje i iluminacje!
W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23.00 – 2.00 na gości festiwalowych będą czekać nie tylko rzeźby świetlne i instalacje artystyczne, ale także niesamowite projekcje! Będzie można obejrzeć je na budynkach byłego Urzędu Celnego oraz na Kapitanacie.
Na fasadach wyświetlone zostaną malarskie opowieści z naturą w roli głównej. Ożywione kolorowymi obrazami ukażą piękne impresje oraz bogactwo świata mórz i oceanów. Żywe i dynamiczne animacje skomponowane z różnorodnych elementów połączą się w swobodnej ewolucji barw i kształtów.
Z promenady i plaży warto skierować wzrok w stronę pomnika Syrenki, tuż za nią pojawi się przestrzenny pokaz światła, który rozświetli Bałtyk i miasto.
Całość festiwalu dopełnią artystyczne iluminacje architektury i zieleni.

Termin

9 (Piątek) 23:00 - 10 (Sobota) 02:00

Lokalizacja

Ustka

76-270 Ustka

Organizator

Urząd MiastaUrząd Miasta Ustka

Przejdź do góry