lipiec, 2023

sob22julCały dzieńFestiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych 2023(Cały dzień: sobota)

Szczegóły wydarzenia

Zobaczymy między innymi Teatr HoM (Tychy) w monumentalnym nocnym widowisku „Don Kichot” z muzyką na żywo w wykonaniu mistrza flamenco, gitarzysty Michała Czachowskiego oraz saksofonisty Michała Sosny. Fundacja Sztuki Ciała (Warszawa) – finaliści tegorocznego Mam Talent – zaprezentuje rodzinne widowisko „Klaunada”, a Teatr Władca Lalek (Słupsk) spektakl dla dzieci.

W programie:

17:00
„ Pan Brzuchatek” spektakl w wykonaniu Teatru Władca Lalek (Słupsk) – Skwer im. Aliny Skibniewskiej
Wspólnie z Panem Brzuchatkiem doświadczymy wielu barw, dźwięków, emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Przy okazji podpowiemy, gdzie należy szukać apetytu, o co warto zapytać Pająka i jak reagować na nagłą awarię prądu! A może to widzowie znajdą jeszcze lepsze rozwiązania na kłopoty Pana Brzuchatka?
Spektakl dla dzieci 2+

18:30
„Klaunadzińscy” interaktywny spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru Sztuka Ciała (Warszawa) Finalistów Mam Talent! – Promenada Nadmorska (okolice sceny)
Klaunice: Eufuria, Beza, Edward, Precyzja i Smętek – postaci równie egzotyczne jak swojskie.
Barwne grono, które jednocześnie przyciąga i odpycha. Lubimy je, bo popełniają błędy, których my się boimy i szaleństwa, na które mielibyśmy ochotę, ale sobie nie pozwalamy.
Kostiumy, charakteryzacja a przede wszystkim naszkicowane grubą kreską postaci i ruch czynią z nich karykatury same w sobie. Ich perypetie i niedorzeczności zapewnią porcję beztroski każdemu. Śmiech niepostrzeżenie oswaja tabu, staje się wentylem dla poważnych tematów.

20:00
„Pani i Pan O.” spektakl w wykonaniu Teatru Pantomimy MIMO (Warszawa) – Promenada Nadmorska (okolice sceny)
Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko….
Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego. Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

22:00
„Don Kichot” widowisko plenerowe w wykonaniu Teatru HoM (Tychy) – Plac przed Latarnią Morską
Miasteczko…. Miasteczko jak miasteczko. Pełno takich w świecie a wszystkie jednakie. Zgiełk, gwar i tumult. Możni się bogacą, nędzarze biednieją, złodzieje kradną a dzieci się śmieją. Rwetes. Hałas. Ciche cudzołóstwo i głośne modlitwy. Matrony, pieniacze, wściekłe żony, lubieżnicy i łajdacy a nie rozróżnisz kto kim, bo się przecież tak sprytnie chowają….a to za funkcją, a to za urzędem a jak nie ma za czym większym, to choć za ubiorem…. Domy, rzeźnia, targ i młyn…
Jak dziś świat traktuje wyobcowanych marzycieli pokroju Don Kichota? Na jaki los może liczyć w patriarchalnej społeczności, bynajmniej nie będąca wzorem cnót niewieścich Dulcynea?
Monumentalne widowisko plenerowe z muzyką na żywo w wykonaniu mistrza flamenco Michała Czachowskiego (gitara) oraz saksofonisty Michała Sosny.

Organizator: Ośrodek Sportu i Rozwoju Ustka
Partnerzy Sezonu w Ustce: Zarząd PortuColumbus UstkaAerosol Service
Sponsorzy Sezonu w Ustce: Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko UstkaHotel JantarSzerokie Wody Sea&SandPierre Rene

Parkingi: bezpłatne parkingi znajdują się przy ulicy Słupskiej 8 oraz na terenie Transportowego Węzła Komunikacyjnego przy ulicy Dworcowej.

Termin

Cały dzień (Sobota)

Przejdź do góry