lipiec, 2021

sob24julCały dzieńPolecaneColumbus Festiwal Wiatru 2021(Cały dzień: sobota) Ustka, 76-270 Ustka

Szczegóły wydarzenia

Podniebna impreza nad wodą z roku na rok nabiera rozmachu. Impreza ta otrzymała Nagrodę Główną Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Wydarzenie Roku”!

Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki.

W trakcie edycji 2021 swoje umiejętności zaprezentują m.in.
-akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team,
-Artur Kielak- polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
-lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborner”,
-najlepsi polscy skoczkowie spadochronowi z grupy Sky Magic S3 WAT,
-piloci samolotów ultralekkich Virus,
-piloci motolotni i wiatrakowców,
-śmigłowce „Zonda”

 

Odbędzie się także pokaz balonu na ogrzane powietrze w kształcie sterowca oraz pokaz motoparalotniowej kadry narodowej.
Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie koncert orkiestry symfonicznej „na palniki” z udziałem 4 balonów na ogrzane powietrze.
Publiczność rozgrzeje zespół Etna Kontrabande, a muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie zespół Łąki Łan. (Warto podkreślić, że zespół Łąki Łan został nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Najlepszy Album Alternatywny”).

 

Termin

Cały dzień (Sobota)

Lokalizacja

Ustka

76-270 Ustka

Organizator

Urząd MiastaUrząd Miasta Ustka

Leave A Comment